Жіночі страшилки

28 Апр

madam10

Як ставляться до «старих першонароджуючих» в США? Чи є принципова різниця в підході медичного персоналу щодо «вікових породіль» в Росії чи Україні і США? І, нарешті, який середній вік пологів в Америці вважається нормальним? Постараємося обговорити ці питання в даній статті.

«Стара першонароджуюча». Сьогодні цей термін звучить м’якше, «віковий первісток», і застосовується до жінок старше 35 років, хоча буквально кілька років тому почути на свою адресу такий «комплімент» могла дівчина, що досягла 25 років. Що ж, дозвольте Вас привітати: ми відвоювали собі право залишатися молодими, в тому числі і породіллями, ще на десяток років. Але деякі акушерки і лікарі акушери-гінекологи, час від часу, та й скажуть його в чиюсь адресу. Так що ж мається на увазі під цим визначенням?

Статистика пізніх пологів в США, Європі та Росії або Україні не сильно відрізняється.
   
За даними статистики середній вік жінок, які народжують первістка, поряд із загальною тривалістю життя, неухильно зростає в усьому світі. У Росії, він становить 24,6 років, досягаючи в ряді регіонів 28 років; в країнах Євросоюзу коливається від 25,7-25,8 років (в Болгарії і Румунії) до 30,4-30,6 років (в Іспанії та Італії ). У США середній вік першонароджуючих становить 26,3 років і має значні коливання в залежності від етнічного походження: 23,1 серед мешканок Аляски і корінних індіанців і 29,5 років серед Азіатів і населення островів Тихого океану. Таким чином, як видно з наведених даних, жінки, які проживають в Росії і країнах СНД не є якимось винятком, а швидше, навпаки, органічно вписуються в сучасну загальносвітову тенденцію. Запитайте у своєї мами, в якому віці вона народила свою першу дитину? У більшості випадків, за тією ж статистикою, ми отримаємо відповідь, який буде менше на пару років, ніж це зробили або плануєте зробити Ви.

Досить цікавий і той факт, що при практично однаковому віці перших пологів серед жінок в РФ, країнах СНД і США, значно різниться співвідношення породіль у віковій групі старше 30 років, переважно за рахунок числа повторнонароджуючих. У РФ більшість російських сімей мають двоє дітей, в США не менше трьох, що й обумовлює більш високий коефіцієнт серед вікових породіль в цій країні. Природно, це не може не відбитися і на більш позитивному ставленні в соціумі до породілль, чий вік коливається близько 40 років.

За спостереженням акушерів гінекологів пологи після 30-35 років частіше супроводжуються будь-якою патологією, що є цілком логічним. До цього віку нас частіше обтяжує вантаж перенесених хвороб, їх хронічних форм і ускладнень. Це відноситься не тільки до загальносоматичної патології, але і до гінекологічних захворювань. Турбота про своє репродуктивне здоров’я, відвідування гінеколога, питання контрацепції та інші, часто відходять на другий план на тлі вирішення нагальних проблем. У РФ середній вік аборту становить 19 років, викидня 23 роки, що знижує і без того невисоку ймовірність настання вагітності в першому місячному циклі при регулярному статевому житті: з 25 років вона поступово знижується з 30% і досягає до 44 років 5-10%.

Закладені природою механізми старіння, призводять до збільшення ановуляторних циклів, а накопичення мутацій і генетичних поломок кліткою, обумовлює підвищений ризик народження дитини з генетичними аномаліями, в т.ч з синдромом Дауна.
    
Пізні пологи в США і у нас

Природні пологи після 35 років нерідко носять патологічний характер, в зв’язку, з чим частіше вирішуються операцією кесаревого розтину. У РФ відсоток оперативних пологів, за різними даними, становить від 18 до 28%, в Бразилії та Німеччини досягає 50%, при тому, що ВООЗ рекомендує вдаватися до хірургічного втручання всього в 15% випадків. У США з 2007 проводиться політика, спрямована на зниження числа оперативних пологів, що до теперішнього часу дало середній по країні результат в 32%. Даний показник широко варіюється в залежності від штату: найнижчий показник штат Юта 18,3%, один з найвищих 32,6% в штаті Флорида, що пов’язано з менталітетом населення. Доведено, що ризик ускладнень після оперативних пологів, не дивлячись на наявний потужний медичний арсенал в розвинених країнах, на 1,5-2% вище, ніж при пологах через природні родові шляхи. В цьому аспекті важливу роль відіграє професіоналізм акушера-гінеколога, який полягає саме в тому, щоб правильно провести предгравидарной підготовку і прийняти пологи, враховуючи всілякі чинники, з найменшим ризиком ускладнень для матері і дитини.

Резюмуючи вищесказане, зазначу, що в більшості розвинених країн пологи після 35 років давно стали загальноприйнятою нормою і діагноз — стара первісток, настільки актуальний в Росії, для Європи і США давно втратив свій сенс. Зрозуміло, такі породіллі потребують більшої уваги з боку медиків, але вони набагато відповідальніше підходять до спостереження за своєю вагітністю, а створена до довгоочікуваного моменту матеріальна база дозволяє не тільки пройти поглиблене обстеження в разі виявленої патології, не чекаючи державної оказії, а й укласти контракт на пологи як в Росії, так і за кордоном.

No comments yet

Leave a Reply