Поради для поїздки на пологи в США. Як залишатися на зв’язку?

28 Фев

578281fc10093-1438530563-1_1200

Вирушаючи на пологи в Америку, майже всі стикаються з проблемою зв’язку — адже це не тижнева поїздка, пологи в США передбачають перебування в Америці як мінімум протягом 2-х, а частіше і більше, місяців. Зрозуміло, сам зв’язок — не проблема, в будь-якому магазині Walmart, наприклад, можна купити пакет передплаченого зв’язку з місцевим номером і завжди бути на зв’язку. Але це буде ваш місцевий зв’язок — дзвонити додому з цього номера (в Росію, Україну або Казахстан) вам буде дуже дорого, а приймати дзвінки з Батьківщини ви не будете, тому що ніхто вам на американський номер не буде дзвонити (теж дорого), та й ніхто не знає цього номера.

Найпоширенішим виходом з цієї ситуації буває наявність двох телефонів, місцевого — для місцевого зв’язку і свого старого мобільного — для того, щоб бачити, хто дзвонив. Зрозуміло, при вхідному дзвінку на свій «домашній» телефон трубку не беруть, а потім передзвонюють по Viber \ WhatsUp або іншим зручним способом. Хоча цей спосіб і є виходом з ситуації, в більшій чи меншій мірі, але все одно він незручний і вимагає додаткових витрат часу. Адже іноді буває, що дзвінок дуже важливий і його не можна пропустити, тоді доводиться розмовляти по шаленими тарифами.

Насправді, з ситуації є цілком зручний вихід, тільки про нього мало хто знає. Постараємося з вами поділитися інформацією, як перебуваючи в поїздці в США з метою пологів (та й у будь-який інший поїздці теж) весь час перебувати на зв’язку в прямому сенсі і спокійно брати трубку на своєму «домашньому» телефоні на вхідні дзвінки, а також спокійно дзвонити додому з українського номера.

По-перше, і це для багатьох є сюрпризом, місцевий зв’язок в США досить дорогий, в середньому, близько 15-20 центів за одну хвилину розмови. По-друге, і це вже зовсім застає багатьох зненацька, в США вхідні дзвінки тарифікуються також, як і вихідні, тобто платимо в будь-якому випадку. А тепер головне: практично за тими ж цінами ми можемо розмовляти зі своїм українським номером і практично за тими ж цінами навіть дзвонити не тільки додому, але і на місцеві номери в США. Втім, це не скасовує необхідності в місцевому номері — наприклад, для зв’язку з офісом вашого доктора, який приймає пологи і веде вагітність, госпіталем (після пологів вам не раз будуть дзвонити з фінансових питань) і так далі. Правда, дешевий зв’язок на своєму «домашньому» номері доступний не у всіх операторів, але і тут можна «викрутитися».

Отже, сама суть рішення проблеми — у багатьох операторів мобільного зв’язку в Україні є спеціальні пільгові пакети зв’язку в роумінгу, коли ви оплачуєте відразу певну кількість хвилин (або смс, або Мб трафіку) і отримуєте за скромну плату досить дешеві хвилини \ смс \ трафік. Таким чином, хвилина розмови або одне СМС-повідомлення вам обійдеться не дорожче, ніж аналогічна хвилина або СМС у місцевому зв’язку. Таким чином, якщо дзвінки додому або з дому у вас під час перебування в США будуть регулярними, ви будете постійно зі своїм національним номером, з нього дзвонити і на нього приймати дзвінки.

Якщо ви абонент Київстару, вам пощастило. 15 хвилин за 60 гривень (вхідні, вихідні на номери в Україні і в США), 25 СМС за 25 гривень, 60 Мб трафіку за 60 грн.

Звертаємо увагу, що зазначені тарифи можуть діяти не у всіх операторів мобільного зв’язку в США — перед вильотом подивіться на сайті вашого оператора, до якого оператора в США краще підключитися.

У інших операторів на даний момент, на жаль, «пільгового роумінгу» не передбачено і дзвінки або Інтернет в США цілком можуть розорити своїх власників.

Тепер інше питання — як бути, якщо ви не є абонентом зазначеного оператору у себе на Батьківщині? Тут вихід з ситуації є частковий, тільки з вхідними дзвінками (але це і найважливіше) — купуємо картку зазначеного оператора з дешевим в США роумінгом і ставимо переадресацію з вашого номера на номер цього оператора — тоді ви будете змушені платити за роумінг у «пільгового» оператора і за вихідний дзвінок всередині вашої країни з вашого номера, але все одно це буде в рази дешевше вхідних дзвінків в роумінгу за звичайними тарифами.

В першу чергу дешевий роумінг при поїздці в США на пологи актуальний для вхідних і іноді для вихідних дзвінків, також вам швидше за все стане в нагоді мобільний Інтернет в роумінгу спочатку, поки ви не підключите місцеву картку з безлімітним Інтернетом — навіть при пільгових тарифах на Інтернет в роумінгу, місцева картка з безлімітним трафіком обійдеться істотно дешевше.

І наостанок пару невеликих порад:

Рекомендуємо вам перед вильотом в США відключити в вашому смартфоні можливість передачі даних в роумінгу, якщо вам така можливість не потрібна (або взагалі передачу даних, якщо не знаєте, як саме відключити передачу даних в роумінгу) — інакше ваш телефон може без вашого відома завантажувати поновлення або інші дані, а ви за це будете платити. І ще — якщо у вас буде пересадка в іншій країні по дорозі в США, за використання пакетного роумінгу в ній ви будете платити окремо від пакетного роумінгу в США. Наприклад, якщо у вас пересадка 2 години в Амстердамі і ви там почнете використовувати пакет пільгового роумінгу, то він вам буде тарифікований окремо від роумінгу в США.

No comments yet

Leave a Reply