Оформлення американських документів для дитини

17 Авг

pasport-usa

Виготовлення американських документів для дитини, народженої в США — це один з ключових моментів в усій поїздці на пологи в США. Питання американських документів ключове не тому, що їх складно зробити, а тому що більшість в першу чергу через них і їдуть на пологи в США.

Також багато хто боїться, що американські документи для малюка складно зробити — відразу вас заспокоїмо, це одне з найпростіших завдань в організації всієї поїздки на пологи в США

Досить поширене питання серед майбутніх батьків маленьких американців до нашої компанії: «Яка процедура оформлення американських документів?».

Більш того, часто до нас звертаються люди, які планують самостійну організацію поїздки на пологи в США, саме з приводу допомоги у виготовленні для дитини американських документів (по суті, це свідоцтво про народження, SSN і закордонний паспорт). У таких випадках ми відразу відзначаємо, що якщо ви збираєтеся організовувати свою поїздку самі і при цьому хочете скористатися допомогою у виготовленні американських документів, то вам варто ще раз дуже грунтовно замислитися над тим, як ви самостійно зможете займатися всіма іншими складовими організації поїздки на пологи в США. Адже оформлення американських документів для малюка — це абсолютно проста процедура і послідовність нескладних дій, яку справді не складно пройти всім батькам, а серед послуг організаторів (нас в тому числі) ця послуга є простою тому, що ми надаємо комплексний супровід. Насправді, виготовлення американських документів для малюка — це просто, і якщо ви плануєте самостійну організацію своєї поїздки, але при цьому виготовлення американських документів видається вам складним, то ви просто не готові до самостійної поїздки — вам потрібно або ретельніше (набагато ретельніше) готуватися , або все ж скористатися допомогою фахівців.

Отже, з чого ж все-таки полягає процедура оформлення американських документів?

  1. Birth Certificate (Свідоцтво про народження)

Після народження дитини в американському госпіталі (будь-якого штату, процедура скрізь однакова) вам дадуть анкету, в яку ви внесете дані, які будуть записані в Birth Certificate (свідоцтво про народження) і SSN, ви заповнюєте всі необхідні дані і оригінал залишаєте в госпіталі.

Дуже важливо заздалегідь подумати, як ви назвете дитини і знати правильну транслітерацію його імені за правилами транслітерації вашої країни резиденції. В іншому випадку, в ваших національних документах ім’я може бути написано не так, як ви хотіли.

Наприклад, якщо в американському свідоцтві про народження дитину зватимуть «Peter», то в російській варіанті це буде не «Петро», а «Пітер».

Також заздалегідь подумайте, чи хочете ви, щоб у дитини було по батькові — якщо так, то його потрібно вказати в графі «middlename».

Також в анкеті можна буде вказати, скільки примірників Birth Certificate вам потрібно — всі вони будуть мати однакову юридичну силу, але різні номери. Оптимально замовити 3 примірника: один — для оформлення закордонного паспорта, один для апостиля (тобто який буде діяти в вашій країні резиденції), один — про всяк випадок.

Birth Certificate буде готовий через кілька днів, його можна буде самостійно забрати з офісу Health Department або замовити доставку на Вашу електронну адресу поштою (це займе трохи більше часу)

Свідоцтво про народження — найперший документ американського громадянина і воно ж, по суті, є підтвердженням наявності у дитини американського громадянства. Багато хто помилково вважає головним підтвердженням американського громадянства у дитини закордонного паспорта — але це не так. Паспорт ви можете отримати або не одержати, а головне і перше підтвердження громадянства США у дитини — саме свідоцтво про народження.

1-А. Апостиль для свідоцтва про народження.

Для того, щоб документ внутрішнього зразка США діяв за межами США, документ апостилюється. Згідно Гаазької конвенції 1961 року, яку підписали більшість країн світу, внутрішній документ є дійсним документом за межами країни в разі відповідності певним вимогам (закордонні паспорти, водійські посвідчення міжнародного зразка) або в разі апостилювання документа. У випадку зі свідоцтвом про народження, це апостиль. Після того, як свідоцтво про народження апостильоване, воно діє на території всіх країн, які підписали Гаазьку конвенцію, включаючи всі країни колишнього СРСР і Євросоюзу. Іншими словами, з апостильованним свідоцтвом про народження ви будете займатися виготовленням багатьох національних документів, тому що при наявності апостильованного американського свідоцтва про народження видача національність не передбачається.

  1. SSN (Номер соціального страхування)

Після заповнення анкети в госпіталі, номер SSN прийде через 3-4 тижні на вашу поштову адресу в США. Іноді цей документ затримується, тому нашим клієнтам ми зазвичай рекомендуємо замовляти його доставку на адресу нашого офісу — щоб документ не загубився в тому випадку, якщо він прийде на адресу орендованої вами квартири після вашого від’їзду. Потім ми передамо вам цей документ. SSN дуже важливий в подальшому житті американського громадянина, але в маленькому віці документ практично не потрібен.

  1. Паспорт США

Після того, як ви отримали Birth Certificate, можна звертатися за паспортом США для дитини. Як ми писали, багато хто вважає наявність закордонного паспорта США головним підтвердженням американського громадянства, але це просто звичайний закордонний паспорт — документ для виїзду за кордон громадянина США, хоча, безумовно, цьому паспорту раді в більшості країн світу.

Закордонний паспорт США оформляється в поштовому відділенні або в інших адміністративних будівлях штату (в різних штатах можуть бути різні назви, в Юті, наприклад, це будинок правосуддя).

Для оформлення американського закордонного паспорта необхідно:

— Присутність обох батьків і дитини

— Закордонний паспорт батьків з діючими візами США

— Оригінал Birth Certificate

— Фото дитини паспортного формату (можна зробити заздалегідь в Walgreen, CVS або офісах FedEx), також можуть сфотографувати і в відділенні при подачі документів, можна зробити самостійно

— Анкета на паспорт (форма DS-11), заповнюється на місці.

— Money order на суму 80 $ (вартість 32-сторінкового паспорта-книжки) або іншу суму, якщо замовляємо прискорену процедуру. Зазвичай, можна оплатити на місці.

3-А. Отримання закордонного паспорта США без присутності батька.

У тому випадку, якщо батько дитини не зміг приїхати в США, то для замовлення закордонного паспорта США новонародженому потрібно мати письмове підтвердження згоди батька дитини на отримання їм закордонного паспорта. В такому випадку батько записується через call-центр (або онлайн, залежить від країни посольства) на візит в посольство або консульство США і там, в присутності посадової особи США, заповнює форму-згоду (форма DS-3063) на видачу дитині закордонного паспорта. Форма завіряється посадовою особою та відправляється мамі в США експрес-поштою. Зазвичай така процедура займає близько 7-10 днів на все, включаючи пересилку.

Потім, коли мати дитини отримала цей документ, вона з ним замість батька замовляє закордонний паспорт США для дитини за звичайною, описаної вище процедури.

  1. Внутрішній паспорт США (id card)

Існує також внутрішній паспорт США, пластикова карта для підтвердження особи.

Зазвичай ніхто не замовляє цю карту, тому що вона не має ніякого практичного застосування — дитині досить свідоцтва про народження, для поїздок за кордон використовується закордонний паспорт, а після 15-16 років всі діти отримують водійське посвідчення і в повсякденному житті основним документом, що посвідчує особу, в США завжди є водійські права.

No comments yet

Leave a Reply