Няня для поїздки на пологи в США

19 Авг

1

Багато наших клієнток замислюються про те, як бути зі старшими дітками під час поїздки на пологи в Америку. Часто у них є цілком обґрунтоване побоювання того, що вони не зможуть впоратися з одним (двома, а іноді, навіть трьома, старшими дітками) — та ще й коли народиться малюк. Особливо актуальним є питання для матусь, які знаходяться в США самі, без подружжя або інших дорослих родичів. Зрозуміло, довірити дитину рідній бабусі або чоловікові завжди морально простіше, але вони далеко не завжди можуть перебувати в США з породіллею. На допомогу таким матусям завжди існує домашній персонал — няня.

Більшість із сучасних матусь, які в наш час не бажають присвячувати себе тільки дому і дітям, користуються послугами нянь. Це давно вже стало популярним, так як сучасні матусі часто займаються веденням власного бізнесу, просуваються по кар’єрних сходах або просто бажають витрачати трохи більше часу на себе. Коли діток кілька і є інші турботи, крім дітей, то допомога няні вже є необхідністю.

Професія няні досить популярна. У нашій країні багато випускників педагогічних факультетів присвячують своє життя не просто викладання в школах, дитячих садках або вузах, а й прямим вихованню чужих дітей. Це пов’язано, швидше за все, з досить високою оплатою праці нянь, особливо якщо вони хороші фахівці. Стати затребуваним фахівцем не так вже й просто, для цього необхідно набратися досвіду в тих же дитячих навчальних закладах і отримати хорошу характеристику (і не одну). Але навіть після всього цього просто так влаштуватися на хорошу роботу дуже складно. Тому, існують спеціальні агентства, які займаються цими питаннями (що, втім, не гарантує клієнту майже нічого). Однак, якщо пощастить, то в якості няні можна навіть з’їздити і пожити в США — якщо ваш роботодавець поїхав на пологи в США. Втім, знайти няню в США також не є проблемою — «треба знати, де шукати» (с).

У цій стаття ми не будемо розмірковувати про питання виховання, а постараємося розповісти тільки про роботу нянь, які займаються з дітьми наших клієнтів в США.

Отже, почнемо з того, що є два варіанти найму нянь, які займаються вихованням старших діток наших клієнтів: няня, яка летить на пологи разом з сім’єю (тут теж два варіанти — отримання візи для няні, яка вже не перший рік працює з цими дітьми , або найм спеціально для поїздки няні, що має візу США і, як правило, непоганий англійський — але тут вже трохи інший випадок) або няня, яку наймають в США.

Розглянемо перший варіант — няня, яка їде з вами на пологи в Америку.

Швидше за все, тут великим плюсом є те, що ця людина вам добре знайомий, ваші діти до неї звикли, і ви точно знаєте чого можна очікувати. В принципі, проблем в тому, щоб взяти свою няню з собою на пологи в США немає, але все ж є свої нюанси.

Перше, що слід врахувати, це віза. Найчастіше, візи у няні ще немає, тому її потрібно відкривати.

Якщо ваша візова історія, зв’язок з Батьківщиною і доходи не викликають питань, а у няні немає «темних плям» для візи на кшталт попередніх відмов або родичів в США, то проблем з візою не буде. Слід врахувати, що крім стандартних для подачі документів на візу документів (більшість з яких готуєте ви, тому що ви оплачуєте поїздку), повинен бути також оформлений відповідно до американського законодавства контракт між вами і нянею з прописаними в ньому мінімальними вимогами до умов і оплати праці.

Друге — вам потрібно буде також платити за відкриття для няні візи, переліт, проживання, харчування і т.д .. Значних сум до загального бюджету поїздки на пологи в Америку це не додасть, але враховувати це потрібно, особливо, якщо ваш бюджет обмежений. Наприклад, няні швидше за все буде потрібно окрема спальня — це спричинить збільшення витрат на оренду житла. Іншими словами, брати няню з собою економічно доцільно в тому випадку, якщо вона вам потрібна постійно, а не час від часу.

Але дуже важливий момент — це плюс — ви завжди будете мати під рукою перевірену людину. Це важливо особливо для жінок, які їдуть народжувати в США без своїх чоловіків. Вона вам буде не тільки як вихователь для дітей, а й як підтримка.

Також іноді на пологи в США беруть няню не з родини, перевірену роками, а через знайомих або агентство — конкретно для поїздки. Зазвичай, в таких випадках наймається не просто няня, а помічниця по дому і господарству більш широкого профілю — як правило, не тільки з візою, але і з водійським посвідченням і досвідом водіння, непоганим або хорошим англійським. Оплата праці такої людини зазвичай істотно перевищує оплату праці няні і це не обходиться дешевше, ніж найм няні в США.

Другий варіант — найм няні безпосередньо в США. Тут також можна розділити нянь на два види: 1 — кваліфікована няня з вищою спеціальною освітою (або навіть медичною освітою), 2 — няня з діаспори, без освіти, але з досвідом роботи.

У першому випадку ви можете бути впевнені в тому, що людина зробить все правильно, ваші діти будуть під повним наглядом, проблема може бути тільки з мовою (кваліфіковані няні, найчастіше, тільки англомовні) і з оплатою (вартість такого домашнього персоналу в США досить висока). Ще одним плюсом такої няні є те, що ваші діти можуть підтягти свою англійську мову, спілкуючись з нею.

Няня з діаспори коштує дешевше (через відсутність спеціальної освіти) і володіє російською (українською) мовою. В принципі, це хороший аналог кваліфікованої няні з дипломом, якщо не потрібні спеціальні, вузькоспеціалізовані знання. Також, як у нас прийнято, така няня зможе допомогти вам по дому і з іншими справами за домовленістю, з цим навряд чи будуть складності.

Візьміть до уваги, що сертифікована няня в США навряд чи погодиться робити іншу роботу, крім як безпосередньо виконувати свій прямий обов’язок — нагляд за дитиною. Але робити це буде, швидше за все, більш професійно, з використанням сучасних методик і підходів до виховання.

Вартість послуг няні в США залежить від того, як часто і як довго ви користуєтеся її послугами — зрозуміло, чим більше роботи ви даєте, тим дешевше вам буде обходиться одну годину або день послуг няні.

Якщо ж ви не хочете користуватися послугами нянь, ви завжди зможете віддати своїх дітей у спеціальні навчальні заклади або літні табори в США. Там ваші дітки весь час будуть під наглядом, вивчатимуть англійську мову, будуть спілкуватися з однолітками. Залежно від школи або дитячого табору, є різні види зайнятості: повний, неповний день і погодинниково. Вартість також різна. Тому, не варто боятися брати з собою старших діток, в США, в Солт Лейк Сіті зокрема — вони там не просто будуть поруч з вами, а й проведуть час з користю.

No comments yet

Leave a Reply