Алкоголь в Юті. Правила та обмеження

26 Авг

40443977957ab0f6a6a1a06.94311182

Перш за все, ми багатьох з вас заспокоїмо (особливо осіб, що супроводжують породіль в США) — в Юті і в Солт Лейк Сіті пити можна, є де і взагалі це не проблема 🙂

На пологи в Солт Лейк Сіті їдуть не тільки вагітні жінки, а й їхні чоловіки, родичі або друзі. Як вже відомо, Солт Лейк Сіті це — столиця мормонів (близько половини населення штату є мормонами), а мормони не є прихильниками вживання спиртних напоїв. Тому алкоголь, сигарети, гучні дискотеки тут не у великій пошані — і це, зрозуміло, не є проблемою для дівчат, які планують пологи в Юті. Але друга половина населення штату все ж не так сувора, тому придбання спиртного або відвідування бару чи клубу не є чимось незвичайним або забороненим -тут немає нічого ганебного, якщо, звичайно, все в міру. Ми написали невелику статтю, яка включає в себе найпопулярніші питання до спеціалізованних державних органів штату Юта з приводу алкогольних напоїв і близьких по духу питань.

Найбільш часто задають питання:

З якого віку юридично дозволено пити і купувати алкогольні напої в Юті?

Щоб купити, мати при собі або володіти яким-небудь алкогольним напоєм, вам повинно бути не менше 21 року. Для цього вам необхідно мати дійсний паспорт або водійське посвідчення або військове посвідчення з датою народження і фотографією. Це стосується і будь-яких інших штатів США.

Навіть якщо вам явно більше, ніж 21 рік, в liquor store або в барі у вас мають повне право попросити пред’явити посвідчення особи, що підтверджує ваш вік і відмовлять у продажу спиртного, якщо посвідчення у вас при собі не виявилося.

Де можна придбати спиртне в Юті?

Весь упакований алкоголь, вино і пиво (понад 3,2%) повинні бути придбані тільки в державному магазині Юти або в барах і ресторанах з ліцензією на продаж спиртних напоїв. Тут є 41 державний магазин (в тому числі і три спеціалізованих винних магазина) і понад 111 дрібних пакетних магазинчиків.

В Юті існує державна монополія на продаж алкоголю і тому ви тут не купите спиртне на кожному кроці як, наприклад, в Лос Анджелесі — спиртні напої продаються тільки в державних магазинах. Але в цьому є і величезний «плюс» — ціна фіксована, а якість напоїв не може викликати будь-яких питань.

Алкоголь з міцністю менше 3,2% можна купити в звичайному супермаркеті або на заправці.

Де можна купити коктейль, келих вина або пива в штаті Юта?

Спиртні напої, вино, міцне пиво, і слабкоалкогольне пиво доступні в келихах в ліцензованих ресторанах і клубах (барах). Тут також є вино в пляшках. Пиво можна придбати також у багатьох місцях, які мають ліцензії типу «тільки пиво». До них відносяться таверни, пивні бари, невеликі ресторани або кафе, закусочні, ярмарки на вулицях і т.д.

Ліцензійний ресторан вимагає щоб ви замовляли їжу разом з алкогольними напоями. Ваш напій буде доставлений до вашого столу офіціантом, цей напій можна вживати тільки біля вашого столу або прилавка.

Клуб не вимагає, щоб ви замовляли їжу, але в такі заклади не допускаються особи, молодші 21 років.

Обслуговування в закладах типу «тільки пиво» теж не вимагає щоб ви замовляли їжу. Однак слід зазначити, що особи у віці до 21 року не можуть перебувати на території певних закладів, таких як таверни, пивні бари, нічні клуби або кабаре.

Що таке «клуб»?

«Клуб» — це заклад з типом ліцензії спиртних напоїв в штаті Юта, який надає повний алкогольний сервіс напоїв в барі або на столі з або без замовлення їжі.

Особи віком до 21 року не можуть перебувати на території клубу, але можуть бути в їдальні клубу в супроводі людини, якій вже є 21 рік і доросліше.

Чи існують обмеження на вживання спиртних напоїв в громадських місцях?

Так. Закон штату забороняє вживання спиртних напоїв в громадських місцях (будинках, парках, різних закладах, стадіонах, автобусах і т.д.). Людина не може перебувати в стані сп’яніння в громадському місці і наражати на небезпеку себе або інших, або необґрунтовано заважати іншим. Вживати або мати відкритий контейнер з алкоголем в салоні автотранспортного засобу забороняється. Крім того, як правило, людина не може приносити алкогольний напій на територію, відкриту для широкого загалу, якщо він буде споживатися на місці.

Що стосується перевезення алкоголю в автомобілі — тут не варто спокушати долю і слід взяти за правило: алкоголь не повинен перебувати в автомобілі в доступності водія. Не важливо, відкритий або закритий алкоголь, міцний чи ні.

Є деякі винятки з цих державних законів:

По-перше, ви можете мати відкритий контейнер з алкоголем в багажнику автомашини, поки він не доступний в зоні водія або пасажира транспортного засобу.

По-друге, ви можете, з дозволу власника, принести вино в пляшках в ліцензований ресторан або клуб. Це виняток не застосовується, якщо установа не має ліцензії на алкоголь.

По-третє, алкогольні напої можна приносити і вживати їх в лімузині або чартерному автобусі при певних обмеженнях. Наприклад, водій лімузина повинен бути відділений від пасажирів перегородкою. На орендованих автобусах, ви можете вживати алкогольні напої на шляху до місця призначення і повернення, тільки якщо вас висадять в готелі, тимчасове місце проживання, і за місцем проживання в кінці поїздки.

Хто стежить за дотриманням законів алкогольних напоїв в штаті Юта?

Ці закони виконуються Департаментом штату з питань громадської безпеки, Управлінням карного розшуку, і правоохоронними органами місцевих юрисдикцій, таких як міський відділ поліції або окружний офіс шерифа. Ці органи мають право вилучати алкоголь, проводити затримання осіб, які порушують закон.

Чи можу я привезти алкогольні напої в штат Юта?

І так, і ні. Відповідно до закону штату Юта «алкогольні напої» включають в себе всі міцні спиртні напої, спиртні напої, вино і пиво, приватні особи не можуть законно імпортувати або транспортувати їх на територію штату інших штатів.

Але якщо людина прибула на територію штату з іншої країни (тобто, прямий рейс в Солт Лейк Сіті з-за кордону), то він може мати, для особистого споживання, два літра міцних спиртних напоїв, куплених за межами штату Юта, але ні в жодному разі не має права їх продавати.

Офіційний сайт державного органу з нагляду за дотриманням законодавства в сфері спиртних напоїв шата Юта: http://abc.utah.gov/

No comments yet

Leave a Reply